V brýlích od nás najdete svůj styl...

Speciální brýle

Sportovní brýle

Sportovní brýle

Převážná většina sportovních obrub je navržena tak, že prohnutí brýlového středu přibližně odpovídá parametrům hlavy sportovce. Toto je tedy nutné zohlednit i při výběru brýlových čoček, jinak by byly navozeny zobrazovací vady.

Sportovní brýlové čočky jsou vyráběny individuálně a přináší perfektní zobrazovací vlastnosti i v periferním pohledu, což je při sportovních aktivitách velmi důležité.

Každý pokles zrakových funkcí přímo úměrně snižuje i sportovní výkon. Z důvodu bezpečnosti uživatele jsou sportovní brýlové čočky vyráběny z polykarbonátu. V naší nabídce je pestrá paleta barev nebo je možné vyrobit různé procentuální zabarvení brýlových čoček, případně samozabarvovací variantu. Pro zvýšení pohodlí vidění lze nanést na zadní plochu brýlových čoček antireflexní úpravu, která zamezí nepříjemným odleskům a hydrofobní úpravu pro snadnější údržbu, což ocení zejména příznivci outdoorových sportů.

Pracovní brýle

Pracovní brýle umožňují komfortní vidění na střední a blízkou vzdálenost a oproti multifokálním čočkám mají na tyto vzdálenosti širší zorné pole. Zároveň ulehčují zátěž krční páteře díky ergonomicky uspořádaným zorným polím.

Při výběru brýlí lze zohlednit pracovní vzdálenost, která se liší typem profese a zvolit tak vhodný typ pracovní čočky např. na čtení, ruční práce, práce s PC nebo vidění v prostoru do 4 m – recepce, ordinace, obchod.

Pracovní čočky

Pracovní čočky Pracovní čočky Pracovní čočky

Brýle pro řidiče

První čiré celodenní brýlové čočky na světě zlepšující vidění při řízení zvláště za zhoršených světelných podmínek (šero, noc, déšť), snižující oslnění od protijedoucích vozidel.

Drive Safe

Jak mohou brýlové čočky ZEISS učinit jízdu méně stresující a bezpečnější?

Některé současné studie ukázaly, že mnozí lidé se při řízení cítí nejistě, napjatě a vystresovaně – zvláště za zhoršené viditelnosti: v dešti, mlze, sněhu ale i při svítání či stmívání. Při řízení je dobrá viditelnost pro bezpečnost a prevenci nehod naprosto zásadní. Je-li zhoršená, jsme dříve unaveni a reagujeme pomaleji. Co však řidiči k zajištění dobrého vidění skutečně potřebují? Společnost ZEISS má nyní jasnou odpověď – brýlové čočky DriveSafe.