V brýlích od nás najdete svůj styl...

Gucci

GUCCI je značkou italského luxusního módního oblečení, koženého zboží a módních doplňků.

Zakladatelem firmy byl Guiccio Gucci. Jako mladý imigrant pracoval v hotelích v Paříži a Londýně, kde ho zaujala luxusní kožená zavazadla hostů.

Po návratu do rodné Florencie využil zkušeností místních řemeslníků a dostupnosti kvalitních kožených materiálů a v roce 1920 zde otevřel obchod s luxusními cestovními zavazadly a koženým zbožím.

Později s pomocí svých tří synů rozšířil působnost firmy Gucci do Milána a Říma. Obchody Gucci nabízely kromě koženého zboží také hedvábné a pletené výrobky v charakteristickém provedení.

Firma Gucci nepřerušila svou činnost ani během 2.světové války, jen přizpůsobila výrobu ztíženým podmínkám. V důsledku nedostatku kvalitního koženého materiálu začala vyrábět kabelky a cestovní zavazadla z bavlněného voděodolného plátna, kanvasu, s ornamentálním potiskem dvojitého G a červeno -zeleným pruhem, které se staly jedněmi z ikonických prvků značky.

Po válce expandovala společnost Gucci do USA, kde v roce 1953 otevřela nové sídlo v New Yorku. Značka se stala oblíbenou mezi filmovými hvězdami, které pózovaly v modelech Gucci pro lifestylové magazíny, čímž přispěly k jejímu vysokému celosvětovému renomé.

Dalším typickým materiálem, který byl použit nejprve pro držadla Gucci kabelek, je již od roku 1963 tvarovaný bambus. Charakteristické vzory motýlů a květin byly původně navrženy pro hedvábné šály, motiv koňské udidla se objevuje jednak jako vzor na kůži a textilu nebo jako kovové ozdoby na koženém zboží a módních doplňcích. Nezaměnitelný je znak dvojitého G, v potisku nebo jako kovová dekorace.

Všechny tyto Gucci prvky se pravidelně opakují i v kolekcích brýlí této značky. Brýle Gucci jsou luxusním a nadčasovým módním doplňkem elegantní ženy i muže.